Sponsor Bağlantılar


Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2
mod park.commodpark iletisim

MODPARK' a HOŞGELDİNİZ - MODPARK Kuralları

 1. #1
  ŞaFaK UyGuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ŞaFaK UyGuR isimli Üye şimdilik offline konumundadır SİTE KURUCUSU
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Mesajlar
  3,901
  Blog Entries
  1
  Tecrübe Puanı
  10

  Exclamation MODPARK Kuralları

  MODPARK KURALLARI  MODPARK forumlarına üye olmadan önce tüm kuralların okunması ve kabul edilmesi gerekmektedir.


  1) MODPARK.COM yönetimi üyelerin üye profilindeki tüm bilgileri doğru kabul eder. Bilerek ya da bilmeyerek yazılmış yanlış bilgilerden kaynaklanan her türlü problem MODPARK.COM yönetiminin sorumluluğu altında değildir. Ayrıca foruma üye olabilmek için 16 yaşından gün almış olmak gerekmektedir.

  2) Foruma yazılan her mesaj yazanın sorumluluğu altındadır. Hiçbir şekilde forum yönetimine sorumluluk yüklenemez.

  3) Forumda Türk hukuku kanunlarına aykırı yazılar görüldüğünde derhal silinecektir. Fakat geç kalındığı veya gözden kaçtığı takdirde bir kanuni yaptırım durumunda yazı sahibinin IP adresi ve kişisel bilgileri gerekli mercilere teslim edilecektir. Yazdığınız her mesajda IP adresinizin kaydedildiğini lütfen unutmayın.

  4) MODPARK forum üyelerinin kişi veya kişileri forum genelinde veya özelinde , tehdit edici , taciz edici , küfürlü, örf ve adetlerimize yakışmayan, argo, müstehçen, kaba, veya hakaret edici ve üçüncü şahısları aşağılayıp küçük düşürücü yazılar yazmak yasaktır. Bu tür yazılar; karşı tarafa özel mesaj hatta e-posta yoluyla iletilse dahi forumla ilgili bir konuyu kapsıyorsa, şikayet durumunda değerlendirmeğe alınacaktır.

  5) MODPARK forumlarında; toplumun genelini ilgilendiren sosyal veya ekonomik konular dışında, bariz siyasi propaganda yapmak ve din, dil, ırk, etnik köken ayrımına yönelik iletiler yayınlamak, ayrıca futbol ve/veya başka dallardaki spor kulüpleri ile ilgili polemik yaratacak mesajlar göndermek yasaktır.

  6) Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Forumun huzurunu bozan tartışmalar özel mesaj ya da forum dışındaki ortamlarda yapılmalıdır ayrıca forumdan ihraç edilen veya ayrılan üyeler hakkında olumlu/olumsuz mesaj yazmak yasaktır.

  7) Mesajlarda kişisel deneyime bağlı bir olay anlatılıyorsa, olay içerisinde geçen ve olumsuz şekilde nitelendirilen kişi, kuruluş ve marka isimleri gizlenmelidir.

  8 ) Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geldiğinden, bir mesajın tümü veya büyük bölümü büyük harfle oluşturulmamalıdır.

  9) Bir mesaj sadece ilgili tek bir alana ve bir kez gönderilebilir. Herhangi bir hata ya da teknik olumsuzluk nedeniyle aynı veya farklı alanlara birden fazla mesaj gönderdiğini fark eden üye; konuyu derhal Forum Sorumluları’na özel mesaj yoluyla bildirerek, fazlalık olan mesajının hangisi olduğunu belirtip silinmesini veya birleştirilmesini talep edecektir.

  10) Üyeler bir konu açarken; açtıkları konunun, içeriği ile ilgili doğru bölüme açıldığını kontrol etmek durumundadırlar. Yanlış bölüme açılmış olan konular, ait oldukları bölüme taşınacaklardır. Ancak; uyarılara rağmen, devamlı yanlış bölümlere konu açarak forum estetiği ve düzeninin bozulmasına neden olan üyeler hakkında yaptırım uygulanacaktır.

  11) Forum içinde, bir kişinin birden fazla rumuz veya isimle üye olarak ya da bir yakını adına açılmış hesabı kullanarak; farklı kişilermiş gibi faaliyet göstermesi yasaktır. Bu durumun saptanması halinde; üye hiçbir uyarıya gerek duyulmaksızın forumdan uzaklaştırılacaklardır.

  12) Forum genelinde ve haricinde; MODPARK forum üyelerini ve yöneticilerini küçümser davranışlar sergilemek, forum düzenini bozmaya yönelik yazılar yazmak kesinlikle yasaktır. Verilen kararlarla ilgili problem ve itirazların, forumda yapılması arzu edilen düzenleme ya da değişiklik taleplerinin ‘İletişim’ linki kullanılarak, özel mesajla veya e-posta yoluyla Forum Yöneticileri ile paylaşılması gerekmektedir.

  13) Organizasyonlarda; toplu gidiş ve dönüşlerde başkalarını zor durumda bırakacak, başkalarının ve kendinin can güvenliğini tehlikeye atacak hareketlerde bulunmak ve konvoyu bozacak şekilde sürat yapmak, genel trafik kurallarına aykırı araç kullanmak yasaktır.

  14) Yönetim veya Organizasyon Sorumluları’nca düzenlenenler ve arkadaş toplantıları dışındaki; MODPARK adına yapılacak olan her türlü toplantı ya da aktivite Yönetim’in onayına tabidir. Bu tür bir aktivite düzenlemek isteyen üye(ler); konuyu forum geneline açmadan önce Yönetim’e başvurarak, aktivite projeleri ile bilgi verecekler ve onay talebinde bulunacaklardır.

  15) MODPARK tek bir takımdır. Forum içindeki sohbet başlıkları haricinde; ‘memleket’, ‘araç modeli’, ‘motor tipi’, vb. gerekçelerle ayrı oluşumlar ve gruplar çıkartılmasına kesinlikle izin verilemez. Bu tür oluşum çalışmaları yapan ve katılan üye(ler) hiçbir uyarıya gerek kalmaksızın forumdan uzaklaştırılacaklardır.

  16) Club MODPARK Forumlarında; izinsiz olarak her türlü ürün veya firma reklamı niteliği taşıyacak şekilde mesajlar yazmak yasaktır. Aleni olarak, özel mesaj yoluyla veya site üyelerinin bilgilerinden yararlanarak e-posta adreslerine ulaşacak şekilde sürekli aynı firma ürünlerinin ve markalarının tavsiye şeklinde önerilmesi de izinsiz reklama girer ve kesinlikle yasaktır. Her türlü reklam yayınlama talepleriniz için iletişim bölümünü kullanarak MODPARK Yönetimine başvurmanız gerekmektedir.

  17) Forum dahilinde gerek aleni gerekse özel mesaj yoluyla başka otomobil sitelerinin linklerini vermek, tanıtımlarını yapmak, davette bulunmak kesinlikle yasaktır. Art niyetli olarak bu girişimde bulunduğu tespit edilen üyeler, uyarıya gerek duyulmaksızın MODPARK'dan uzaklaştırılırlar.

  18) Üyeler; başka kaynaklardan edindikleri her türlü makale, haber, teknik yazı, çeviri, vb. dokümanı forumda yayınlayacakları takdirde; yazının sonuna ‘alıntıdır’ ibaresi koyacak, alıntı yapılan kaynağı belirtecek ve –belliyse- dokümanı hazırlayan kişinin adını da vereceklerdir. (Örnek: ‘Alıntıdır’, Kaynak: www.modpark.com Çeviren: XXXX YYYYYY)

  19) Forumun ‘Satılık/Aranıyor” başlıklı ilan bölümü; üyelerin -kişisel olmak kaydıyla- sahip oldukları ihtiyaç fazlası veya kullanılmış her türlü ürünü satış ya da takas yoluyla değerlendirmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Yönetim’in onayı olmadıkça; bu bölümde ‘Ticari fa
  aliyet’ niteliğine girecek şekilde ürün satış ya da alım ilanları verilemez. Böyle bir nitelik taşıdığına kanaat getirilen ilanlar, Forum Sorumluları tarafından silinecek ve ilan sahibi hakkında yaptırıma gidilecektir. Bu bölümün kullanımı konusunda dikkat edilmesi ve uyulması gereken alt kurallar, ilgili bölüm başında ayrıca belirtilmektedir.

  20) MODPARK Forumlarında genel ahlaki kurallarımız çerçevesinde max. 150 x 150 pixel ebatlarında ve max. 10 KB boyutunda avatar kullanılabilir.

  21) MODPARK Forumlarında müstehcenlik, şiddet içeren veya trafik kurallarına uymayan, illegal yarışları özendirici olay ya da anıları kapsayan mesajlar yazmak, videolar - içerikler yayınlamak yasaktır. Bunun dışında; yazılım kırıcı şifreler, kopya yazılım veya ekler, MP3, WMA vb. formatlarda müzik eserleri ile telif hakkı bulunan filmler yayınlamak ya da linklerini vermek de kural dışıdır.


 2. Sponsor Bağlantılar

 3. #2
  ŞaFaK UyGuR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  ŞaFaK UyGuR isimli Üye şimdilik offline konumundadır SİTE KURUCUSU
  Üyelik tarihi
  May 2008
  Mesajlar
  3,901
  Blog Entries
  1
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Cevap: MODPARK Kuralları


  FORUM YÖNETİMİ YETKİLERİ:

  Yukarıdaki kurallara aykırı olduğu tespit edilen mesajların editlenmesi, taşınması, silinmesi, kilitlenmesi ve bu mesajları yazan üyeleri uyarma veya gerekli yaptırımların uygulanmasında MODPARK Forum Yönetimi sorumludur.

  * Forum kurallarını güncelleme hakkı MODPARK Yönetiminde saklıdır.


  KURAL İHLALLERİ DURUMUNDA YAPTIRIM PROSEDÜRÜ

  İhlal edilen kuralda aksine bir ifade bulunmadıkça (Bkz. Madde 11, 15 ve 17);

  1) Üye ilk kural ihl
  alinde Forum Sorumlusu tarafından özel mesaj ile resmi uyarı alır.

  2) İkinci kural ihl
  alinde forum geneline duyurusu yapılacak şekilde aleni uyarı alır.

  3) Üçüncü kural ihl
  alinde; üye son kez aleni uyarı alacaktır.

  4) Dördüncü kez kural ihl
  ali; üyenin Forum Yönetimi kararıyla süresiz uzaklaştırılmasına nedendir.


  HARİÇ DURUMLAR:

  * Basit ihlallerde, üyenin yeni olması ve/veya iyi niyet taşımasına kanaat getirilerek; Forum Sorumluları tarafından –siciline işlenmeyecek şekilde- özel mesaj ya da konu içinde belirtilmek suretiyle uyarı yapılabilir. Bu durum; üyenin resmi uyarı aldığı anlamı taşımaz.

  * İhlal tekrarlarında, özellikle ikinci ihlal sonrasında; Forum Yönetimi, üyenin genel tavrını ve MODPARK hakkında forum dışındaki tutumlarını veya üyeyle yapılan özel görüşmelerde yansıttığı tavrı da dikkate almak suretiyle, doğrudan 4. aşamayı uygulama hak ve yetkisine sahiptir.

  * Forum dahilinde ya da haricinde; herhangi bir üye, herhangi bir nedenle üyeliğinin ipt
  alini talep ettiğinde bu talebi mümkün olan en kısa zamanda yerine getirilecektir.


  MODPARK Yönetimi

Benzer Konular

 1. Yayalar için trafik kuralları
  Yazan Oryoda forum: TRAFİK EĞİTİMİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-23-2011, 07:03
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-23-2011, 05:34
 3. resim anlatımlı trafik kuralları
  Yazan Oryoda forum: TRAFİK EĞİTİMİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-22-2011, 00:00
 4. Sollama Kuralları ve Yasakları
  Yazan ŞaFaK UyGuR forum: TRAFİK EĞİTİMİ
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-16-2008, 07:43
mod park.commodpark iletisim

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •